Vårutstillingen 2025: Bli kjent med utstillerne
30. april 2025

Andreårsstudent Marianne Johansen stiller ut på Vårutstillingen på Granum, onsdag 28. mai. Dialog med lærere og medstudenter har vært viktig for hennes egen faglige utvikling.
✨
- Det beste jeg har lært på Granum er hvor viktig kreativt felleskap er. Det er så mye læring som skjer både i dialog med lærerne, men også hverandre. Både i og utenfor undervisningen. Å ha noen å snakke med, veilede og diskutere med har vært avgjørende for utviklingen av arbeidet mitt, og jeg har gledet meg til å komme på skolen hver dag ❤️
Marianne på Instagram: @tegning.jpg (klikk på lenken)
- I hovedprosjektet tar jeg utgangspunkt i mine tidligere arbeider, og utforsket videre i forskjellige materialer. Til nå har jeg lagt mer fokus på tankene og refleksjoner rundt arbeidene enn på det fysiske produktet. Hva sluttresultatet blir vet jeg ikke helt ennå, men det er jo en del av prosessen.
Onsdag 28. mai kl. 17.00 åpner den årlige vårutstillingen ved Einar Granum Kunstfagskole. Utstillingen er eksklusiv og holdes kun åpen denne ene dagen. Her får du se avgangsstudentenes arbeider, i tillegg til semesterarbeidene til årets førsteårsstudenter. Vårutstillingen er gratis og åpen for alle.
Les mer om Vårutstillingen på Granum her (klikk på lenken)
Velkommen!
✨





