Julius Berntzen Karoubi: stillebenundervisningen fra Granum har modnet i meg

06. februar 2025

Stillbilde Julius
Tidligere granumstudent Julius Berntzen Karoubi under Kunstdykk på Granum, januar 2025. Stillbilde fra video av Daniel Øverland.

Tidligere student og billedkunstner Julius Berntzen Karoubi utforsker kombinasjoner av materialer, teksturer, strukturer og uttrykk. Grunnlaget fikk han på Granum.


Julius er svært produktiv og maler i store, ekspressive strøk, eller legger fliser og glassmosaikk. Han brukte studietiden på Granum til å tilegne seg en mengde teknikker og håndverkstradisjoner som han bruker aktivt i kunstnerskapet sitt i dag.

UTDANNELSE: Einar Granum Kunstfagskole (2017-19), BA billedkunst Kunsthøgskolen i Oslo (2020-23)
YRKE: Billedkunstner
NETTSIDE: https://www.juliuskaroubi.com/ (klikk på lenken)
AKTUELL MED: Kommende utsmykning på Drammen sykehus. Og masse mer.

- Vi hadde mye undervisning i stilleben på Granum, og jeg syntes ikke det var veldig gøy - da :), forteller Julius til Kunstdykk-publikummet. - Men så har det ligget i underbevisstheten min en stund og kommet frem igjen i en ny versjon.

--

Se hele Kunstdykk på Granum fra februar 2025, med Julius Berntzen Karoubi her:

--

Sjekk ut kommende Kunstdykk på Granum her: Kunstdykk på Granum (klikk på lenken)

Les mer om studiet i visuell kunst ved Einar Granum Kunstfagskole her: Studier på Granum (klikk på lenken)

--

Søk nå